Wsparcie działań realizowanych przez "Moja Woda"

Dynamicznie postępujące zmiany klimatyczne prowadzą do osuszania się kolejnych terenów, a w konsekwencji do niepokojącego kurczenia się zasobów wody nadającej się do picia i wykorzystania w gospodarstwie domowym. Władze dostrzegają ten problem i oferują atrakcyjne dofinansowania w ramach programu “Moja Woda”. Dzięki dotacjom można zwiększyć poziom retencji na własnej działce i na bieżąco wykorzystywać zgromadzoną wodę deszczową oraz roztopową, jednocześnie zauważalnie zmniejszając comiesięczne opłaty odprowadzane do lokalnego MPWiK.

W tym artykule znajdziesz przydatne informacje na temat programu i dowiesz się, w jaki sposób firma Gomar może Ci pomóc w realizacji inwestycji dofinansowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Na co można uzyskać dotację z programu “Moja Woda”?

Spektrum przedsięwzięć, na które można dostać dofinansowanie jest stosunkowo szerokie. Pieniądze można otrzymać bowiem zarówno na zakup i montaż urządzeń, jak i na wszelkie prace związane z budową czy uruchomieniem instalacji pozwalającej zagospodarować wodę roztopową i deszczówkę zbieraną na terenie własnej nieruchomości. Do ubiegania się o dotację uprawnieni są właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych, a także budynków o innym typie zabudowy: bliźniaczym, szeregowym oraz grupowym.

Dzięki programowi Moja Woda zrealizujesz m.in. następujące inwestycje:
• systemy przeznaczone do gromadzenia deszczówki z dachów i innych powierzchni
• instalacja podziemnych zbiorników retencyjnych na deszczówkę oraz studni chłonnych
• centrale służące do rozprowadzania wody w gospodarstwie domowym, a także pompy, sterowniki i inne urządzenia

Maksymalna kwota możliwa do uzyskania to aż 5000 zł na jedno przedsięwzięcie – z zastrzeżeniem, że dofinansowanie pokryje nie więcej niż 80% kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Gomar – kompleksowa realizacja inwestycji w ramach programu “Moja Woda”

Jeżeli poszukujesz rzetelnej firmy, która dostarczy Ci nowoczesny jednokomorowy zbiornik na wodę deszczową o pojemności optymalnie dostosowanej do Twojej nieruchomości, profesjonalnie wykona wszelkie prace ziemne i instalacyjne oraz przygotuje pełną dokumentację powykonawczą, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Zacznij oszczędzać wodę i pieniądze z pożytkiem dla siebie oraz środowiska naturalnego – skontaktuj się z nami, pomożemy Ci otrzymać dotację z programu “Moja Woda”!