faq
Cena za usługę jest zawsze kalkulowanan indywidualnie, w zależności od wykonywanych prac, pzrewidywanego czasu oraz miejsca zleconych robót. Cena może być ryczałtowa lub okreslona jako stawka za 1h/ pracy.
Szerokość wykopu może być różna. Jest to zalezne od zastosowanego ospzrętu. Posiadamy łyżki o szerokosci od 40cm do 150cm.
Tak. Każde szambo u nas zakupione zamkniętej jest dozbrojona płytą najazdową o grubości 15 cm. Nośnośc takjiej płyty wynosi 3,5t. Można więc jeżdzić zarówno samochodem osobowym jak i samochodem dostawczym.
Jest to zestaw osprzętu ( zbrojony wąż z obciążnikiem zakończony szybkozłaczem zamontowanym w ogrodzeniu po stronie ulicy) ułatwiajacy firmie asenizacyjnej na odpompowanie szamba bez konieczności wjazdu na posesję.
Jest to moduł elektryczny , który określa stan napełnienia zbiornika z nieczystościami. W porę zasygnalizuje konieczność opróżnienia zbiornika.
Tak operator oprócz ukończonych stosownych kursów i wieloletniego doświadczenia posiada zawsze aktualne badania, szkolenia BHP oraz ubezpieczenia firmy.
Grubość warstwy humusu do ściągnięcia uzależniona jest od terenu na jakim planuje się budowę. Może to być 10 cm, ale również nawet do 30-40 cm. Jest to pierwsza warstwa gleby najbardziej żyzna, zwana ziemią roślinną.
Kabel elektryczny powinno się umieścić w wykopie o głębokości ( zależnie od gruntu ) około 60cm – 80 cm, pmiętając o odpowiednim oznaczeniu i zabezpieczeniu. Ułożyć go należy w wykopie na około 10 cm warstwie piasku podsypkowego i taką samą ilością piasku zasypać. Zapobiegnie to przemieszczaniu kabla przy zasypywaniu wykopu oraz zabezpieczy przed uszkodzeniami mechanicznymi. Na tak przygotowane warstwy należy ułozyć folię ostrzegawczą.
Zbiorniki plastikowe nie są wytrzymałe na duże obciążenia, nie nadają się do montażu np. pod miejscem parkingowym. Ich niewielka waga wiąże się z wieloma problemami podczas samego montażu – mogą one zostać wypchnięte przez wody gruntowe. Natomiast wersje betonowe są o wiele cięższe, dzięki temu solidnie osadzają się w gruncie. Rozwiązanie tego typu jest bardziej wytrzymałe od jego plastikowego odpowiednika – nasze szamba betonowe montujemy pod parkingami i wjazdami naszych wrocławskich klientów.
Zdecydowanie tańszą alternatywą jest budowa szamba betonowego. Co więcej, jest to rozwiązanie bardzo często używane w sytuacjach, w których docelowa działka nie jest zbyt duża, a także, gdy ilość wytwarzanych nieczystości jest mała. Jest to przede wszystkim świetna inwestycja w przypadku, gdy dana działka położona jest w miejscu, w którym instalacja kanalizacji miejskiej jest niemożliwa. Przydomowe oczyszczalnie ścieków wiążą się z większymi kosztami inwestycyjnymi. Mają one także bardziej restrykcyjne wymogi dotyczące montażu.
Wielkość zbiornika zależna jest od ilości domowników – szamba oczyszczane są nie rzadziej niż co 14 dni. W związku z tym docelowy model musi być na tyle pojemny, aby zgromadzić nieczystości z okresu dwóch tygodni. Jeden domownik zużywa ok. 150-200 litrów wody dziennie. Jeśli tę ilość pomnożymy przez liczbę domowników otrzymamy optymalną wielkość zbiornika dla naszej rodziny. W naszej ofercie znajdują się trzy warianty zbiorników – jedno-, dwu- oraz trzykomorowe. Model jednokomorowy to bardzo popularne i proste rozwiązanie, gdy na danej działce nie ma dużo wolnego miejsca. W tym przypadku zalecamy zamontowanie szybkozłącza, które ma na celu w krótkim czasie odpompować wszelkie nieczystości. Najchętniej wybieranym i bardziej ekologicznym rozwiązaniem jest dwukomorowe, betonowe szambo przelewowe. Jedna część zbiera tzw. grube nieczystości, a do drugiej zlatują ścieki płynne. Wariant trzykomorowy działa podobnie jak jego dwuczęściowy odpowiednik, z tym że jest to rozwiązanie bardziej efektywne. Model posiada dodatkową komorę, która również ma za zadanie oczyszczać ścieki.

OBSZAR DZIAŁANIA DO 40KM
