Oszczędzanie wody z zbiornikiem betonowym

Coraz więcej gospodarstw domowych w naszym kraju decyduje się na gromadzenie deszczówki w celu jej późniejszego wykorzystania i wcale nas to nie dziwi – w 2022 r. czeka nas kolejna podwyżka wzrost cen wody i ścieków, a następne są prawdopodobnie tylko kwestią czasu. Dodatkową motywacją jest również fakt, że nieodprowadzone wody opadowe mogą wyrządzić mnóstwo szkód zarówno na Twojej posesji, jak i na otaczających ją gruntach. Doskonałym rozwiązaniem okazuje się zwłaszcza instalacja podziemnych zbiorników betonowych umożliwiające magazynowanie wielu tysięcy litrów deszczówki, którą z powodzeniem można użyć nie tylko do podlewania ogrodu czy mycia samochodu, lecz również np. do prania.

Zalety systemu odzysku wody deszczowej wyposażonego w podziemny zbiornik betonowy

Profesjonalnie wykonana instalacja tego typu systemów pozwala zmniejszyć rachunki za wodę o nawet ponad 50%, więc jest to inwestycja zdecydowanie warta świeczki. Jest ona ponadto bardzo korzystna z perspektywy ochrony cennych zasobów środowiska naturalnego – jeżeli zdecydujemy się bowiem na efektywne zagospodarowanie deszczówki, mniejsza ilość wody pitnej będzie wykorzystywana do celów gospodarczych. Przyczyniamy się tym samym do ograniczenia degradacji ujęć powierzchniowych oraz podziemnych.

Do przechowywania wody opadowej najlepiej nadają się właśnie podziemne zbiorniki betonowe: ich zaletą jest nie tylko większa pojemność od systemów naziemnych, lecz również fakt, że panująca w nich niska temperatura i brak dostępu do światła niekorzystnie wpływają na rozwój niepożądanych przez nas mikroorganizmów w wodzie. Warto też podkreślić, że deszczówka cechuje się znacznie niższą twardością od wody wodociągowej, przez co świetnie nadaje się do prania – pozwala mocno ograniczyć zużycie detergentów i wydłużyć żywotność pralki (w urządzeniach nie osadza się kamień).

Jednokomorowe zbiorniki betonowy na deszczówkę – oferta dla Klientów z Wrocławia i okolic

Inwestycję w system zagospodarowania wody opadowej warto zaplanować już na etapie projektowania domu. Chętnie dostarczymy Ci trwałe, niedrogie zbiorniki betonowe na deszczówkę o pojemności od 3000 do 12 000 litrów i fachowo zamontujemy je na działce. Zacznij oszczędzać wodę już dziś! Skontaktuj się z nami, a my doradzimy Ci rozwiązanie pasujące do Twojej posesji!