Na co zwrócić uwagę przy kupnie szamba betonowego?

Mogłoby się wydawać, że nie ma tutaj zbędnej filozofii, bo przecież konstrukcja zbiornika bezodpływowego nie należy do zbyt skomplikowanych. A jednak oferta poszczególnych firm działających na rynku okazuje się bardzo zróżnicowana, więc kupując szambo betonowe należy się upewnić, że wybrane przez nas rozwiązanie rzeczywiście zagwarantuje nam bezproblemową eksploatację przez wiele lat i będzie warte swojej ceny. Podpowiadamy więc na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę przy inwestycji w nowy zbiornik!

Upewnij się, że sprzedawca szamb betonowych oferuje wszystkie usługi, na których Ci zależy

Na polskim rynku nie brakuje przedsiębiorstw, które z miłą chęcią sprzedadzą nam solidny zbiornik bezodpływowy i dostarczą go na miejsce, ale nie dysponują własnym sprzętem potrzebnym do wykonania wykopu, nie układają instalacji sanitarnej, nie mówiąc nawet o wykonaniu końcowych prac porządkowych obejmujących choćby wyrównanie terenu. Jeżeli zdecydujemy się kupić od nich szambo betonowe, będziemy zdani na korzystanie z usług firm zewnętrznych, a to generuje oczywiście dodatkowe koszty. Instalacja zbiornika na własną rękę też nie wchodzi w grę – potrafi on ważyć ładne kilka ton!

Zanim więc zdecydujesz się na wybór konkretnego usługodawcy, koniecznie sprawdź, czy zakres jego świadczeń spełnia wszystkie Twoje oczekiwania. Specjalistyczne firmy oferują usługi od A do Z, łącznie z np. przeprowadzeniem wizji lokalnej na działce i przygotowaniem pełnej dokumentacji powykonawczej – to zawsze najlepsze rozwiązanie dla Klienta.

Zweryfikuj jakość wykonanego zbiornika

Kluczowy jest materiał, z jakiego wykonane jest szambo: powinien to być beton klasy co najmniej C20/25 (dawna B25). Zawsze należy też się upewnić, czy produkt posiada atest higieniczny oraz czy przy instalacji stosowane są profesjonalne zaprawy klejowe, a nie niskiej jakości pianki montażowe. Te ostatnie z pewnością nie będą w stanie zagwarantować nam oczekiwanej szczelności.

Fachowcy z firmy Gomar chętnie przeprowadzą Cię krok po kroku przez cały proces zakupu wytrzymałego szamba betonowego o odpowiedniej pojemności dla Twojego domu lub zakładu. Zapewniamy kompleksowe usługi i kompetentne doradztwo przy wyborze zbiorników w wersji 1, 2 lub 3-komorowej. Sprawdź naszą ofertę!