Montaż zbiornika pod instalacje deszczowe

Właściwe zagospodarowanie wody opadowej to bardzo dobry sposób na całkiem pokaźne oszczędności w gospodarstwie domowym. Możesz ją wykorzystać na wiele sposobów: do zasilania systemu nawadniającego rośliny ogrodowe, do mycia samochodu, a nawet do prania. Jeżeli zastanawiasz się nad tego rodzaju inwestycją i chcesz dowiedzieć się więcej na temat montażu podziemnego zbiornika pod instalacje deszczowe, trafiłeś pod właściwy adres. Przygotowaliśmy dla Ciebie garść przydatnych informacji na ten temat!

Klucz do sukcesu – wybór właściwego miejsca

Wybierając miejsce do zamontowania zbiornika pod instalację do zagospodarowania deszczówki należy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach:

  • odległość od zabudowań powinna wynosić co najmniej 5 metrów i 2 metry od granicy działki
  • przy doborze pojemności trzeba uwzględnić materiał wykonania dachu, jego powierzchnię, a także szacunkową ilość opadów
  • na etapie projektu trzeba wykluczyć ryzyko kolizji z rurociągami
  • w bliskiej okolicy nie należy sadzić drzew ani innych roślin z głębokim systemem korzeniowym, gdyż mogą one przyczynić się do powstania uszkodzeń konstrukcji betonowej

Prace ziemne przed montażem podziemnego zbiornika betonowego pod instalację deszczową

Nie obędzie się oczywiście bez wykonania wykopu z użyciem ciężkiego sprzętu. Koniecznie należy jednak pamiętać, aby miał on nieco większe wymiary niż sam przeznaczony do posadowienia produkt do gromadzenia wody opadowej. Pomiędzy nim a ścianami wykopu należy uwzględnić około 30 centymetrów wolnej przestrzeni z każdej strony, która później umożliwi obsypkę. Jeżeli udało nam się prawidłowo przygotować miejsce, możemy rozpocząć właściwy montaż zbiornika pod instalację deszczową – ostrożnie umieszczamy go w wykopie pamiętając o idealnym wypoziomowaniu. Podczas zasypywania jego położenie może ulec zmianie, dlatego czynność tę z pewnością będzie trzeba powtórzyć. Na koniec przeprowadzamy jeszcze zagęszczenie gruntu i podłączamy rurociągi.

Aby system działał odpowiednio wydajnie, bezawaryjnie i nie było trudności z jego eksploatacją, montaż podziemnego zbiornika pod instalację do gromadzenia wody deszczowej zdecydowanie warto powierzyć profesjonalistom. Zaufaj doświadczonej ekipie Gomar z Mirkowa koło Wrocławia – wykonamy wszystkie potrzebne prace ziemne i dostarczymy Ci nowoczesny zbiornik betonowy o pojemności nawet 12 000 litrów!