Jak to robimy?

Nasza firma  oferuje kompleksową usługę montażu. Proces budowy szamba betonowego przebiega zazwyczaj według poniższego schematu:

1. Konsultacja telefoniczna z klientem i analiza zleconego zadania

Żadne zadanie nie jest takie samo.  Budynki stawiane są w różnych warunkach terenowych (powierzchnie płaskie, wzniesienia i zagłębienia). Także odmienne grunty wymuszają inne podejście do tematu montażu.  Powszechnie uważa się, że najwięcej kłopotów mogą sprawić glina, iły i piaski, ale nasza firma potrafi poradzić sobie w każdych warunkach.

2. Bezpłatana wizyta – zbadanie wymagań klienta

Nie jeden nie wie jakie warunki muszą być spełnione przy montażu odpowiednich zbiorników. W naszej ofercie znajdziecie zbiorniki dostosowane są do wymagań klienta, przede wszystkim pod kątem wymiarów i litrażu. Proponujemy produkty o pojemności od 5000 l do nawet 12 000 l dla większych domów o większym zapotrzebowaniu na odprowadzanie nieczystości. Podczas bezpłatnej wizyty analizujemy warunki techniczne  i możliwosci realizacji zlecenia. To bardzo ważny moment . Tu ustalamy warunki montażu i wybieramy odpowiedni zbiornik . Każdy dom i każdy teren jest inny – dlatego do każdego zamówienia podchodzimy indywidulanie!

3. Wykonanie montażu

W umówionym terminie pracownicy naszej firmy zjawiają się na budowie i wykonują kolejno czynności wg ustalonych procedur, tak aby prace przeszły jak najbardziej szybko, sprawnie i bezproblemowo.

  • Pierwszym etapem montażu jest przygotowanie odpowiedniego wykopu , potrzebnego na przeprowadzenie rury kanalizacyjnej. W gotowym wykopie następuje ułożenie instalacji kanalizacyjnej .
  • Kolejnym, jednym z najdłuższych odcinków prac jest wykop pod zbiornik na szambo. Nie rzadko wymaga to dużej dokładności i umiejętności operatora. Tu czas pracy zależy więc od wielu czynników, tj. ukształtowania terenu, rodzaju gleby i jej wilgotności oraz wielkości posesji i możliwości poruszania się po niej.
  • Największej precyzji i dokładności wymaga kolejny zakres prac. Tu sprawny i doświadczony operator dźwigowy, nie rzadko w bardzo ciężkich warunkach musi posadowić zbiornik w przygotowanym wcześniej wykopie. Następnie w osadzonym zbiorniku wykonuje się otwory przyłączeniowe do instalacji kanalizacyjnej łączącej budynek ze zbiornikiem. Kolejno oprawia się płyty i kominy inspekcyjne na zaprawy klejowe, które to są znacznie bardziej wytrzymałym i sprawdzonym materiałem do łączenia poszczególnych elementów składowych zbiornika. W przypadku montażu szamba jednokomorowego na życzenie klienta montujemy instalację szybko-złącza pozwalającą na ekspresowe wypompowanie zbiornika.
  • Następnie w osadzonym zbiorniku wykonuje się otwory przyłączeniowe do instalacji kanalizacyjnej łączącej budynek ze zbiornikiem.
  • Kolejno oprawia się płyty i kominy inspekcyjne na zaprawy klejowe, które to są znacznie bardziej wytrzymałym i sprawdzonym materiałem do łączenia poszczególnych elementów składowych zbiornika. W przypadku montażu szamba jednokomorowego na życznie klienta montujemy instalację szybkozłącza pozwalającą na ekspresowe wypompowanie zbiornika.
  • Ostatni etap to zasypanie zbiornika oraz zaprowadzenie prac porządkowych po wykonanym zadaniu, tak aby po kilku dniach klient mógł przystąpić do dalszego zagospodarowania przestrzeni wokół zamontowanego zbiornika.

4. Dokumentacja

Każdy klient po zakończeniu montażu szamba otrzymuje dokumentację techniczną zbiornika – odpowiedni atest zbiornika.

W pracy wykorzystujemy jedynie sprzęt najlepszych firm. Do wykopania dołu pod szambo wykorzystujemy koparkę renomowanej firmy JBC. To jedna z lepszych maszyn na rynku, która pomaga nam w przygotowaniu odpowiedniego zagłębienia, a także przyśpiesza proces niwelacji terenu. Do przewiezienia szamba betonowego na miejsce zlecenia wykorzystujemy samochód ciężarowy. Na wyposażeniu mamy również dźwig, który umożliwia dokładne i szybkie umiejscowienie nawet najcięższych elementów żelbetowych we wcześniej przygotowanym dole. Jesteśmy grupą specjalistów, którzy w swoim fachu zebrali już bogate doświadczenie. Realizowaliśmy zlecenia na terenie Wrocławia i okolic. Jesteśmy otwarci na nawet najbardziej wymagające projekty, nie boimy się wyzwań i dokładamy starań, by nasi klienci byli usatysfakcjonowani ze sprawnie działających szamb betonowych.

pasek_na_dol_final

OBSZAR DZIAŁANIA DO 40KM