Jak przerobić szambo betonowe na oczyszczalnie?

Regularne wywożenie nieczystości bywa nie tylko uciążliwe, ale i kosztowne, dlatego coraz więcej osób zastanawia się nad budową ekologicznej oczyszczalni ścieków. Tego rodzaju instalacje posiadają cały szereg zalet istotnych z punktu widzenia użytkownika: są tanie w eksploatacji, nie wymagają czasochłonnych prac konserwacyjnych, nie wydzielają nieprzyjemnych zapachów, a dodatkowo umożliwiają odzyskanie całkiem sporej ilości wody, która nadaje się do podlewania ogrodu lub wykorzystania w układach chłodniczych różnych maszyn.

Wielu inwestorów na pewno ucieszy fakt, że do uzyskania sprawnie działającej instalacji wystarczy znajdujące się już na działce szambo betonowe. Jak je przerobić? Jakie formalności trzeba spełnić? Przeczytaj nasz artykuł, a wszystkiego się dowiesz!

Przerobienie szamba betonowego na przydomową oczyszczalnię ścieków

Tego rodzaju modernizacja, o ile nie mamy na myśli jedynie przebudowy zbiornika bezodpływowego na instalację z drenażem rozsączającym, wymaga montażu sekwencyjnego reaktora biologicznego wewnątrz zbiornika zlokalizowanego już w obrębie naszej nieruchomości. Na rynku dostępne są np. kompletne zestawy umożliwiające przeróbką szczelnego, betonowego szamba na biologiczną oczyszczalnię ścieków. Obejmują one wszystkie niezbędne komponenty, takie jak m.in. pompa, dmuchawa, dyfuzory, rozdzielacze czy urządzenia przeznaczone do pobierania tzw. szarej wody pozbawionej toksycznych dla środowiska substancji, którą w ograniczonym zakresie można wykorzystać na działce lub odprowadzić do dołu chłonnego. Pozostały osad wystarczy wywozić nie częściej niż raz na kilka lat, co oznacza spore oszczędności dla inwestora.

Formalności przy przerabianiu betonowego szamba na nowoczesna oczyszczalnię ścieków

Konieczne jest zgłoszenie budowy w starostwie powiatowym (+ przedłożenie projektu), przydomową instalację należy też zgłosić burmistrzowi gminy. Przerabianie szamb betonowych na biologiczne oczyszczalnie ścieków lepiej pozostawić profesjonalistom, który zajmą się wszystkimi pracami projektowymi, dostosują system do potrzeb użytkownika i zadbają o jego optymalną wydajność.

Nasza firma dostarczy Ci szczelne szambo betonowe idealne pod dalszą modernizację i wykona wszelkie niezbędne prace ziemne potrzebne do funkcjonowania przydomowej oczyszczalni ścieków. Postaw na fachowców cieszących się zasłużoną renomą we Wrocławiu i okolicy, wybierz Gomar!