Inne możliwości wykorzystania zbiornika na szambo (deszczówka)

W dzisiejszych czasach, w których tak duży nacisk jest kładziony na ekologiczne rozwiązania podczas prowadzenia gospodarstwa domowego, warto zastanowić się nad alternatywnym sposobem wykorzystania zbiornika na szambo. Od razu nasuwa się myśl o możliwości zbierania deszczówki, która nie tylko podkreśli proekologiczny charakter prowadzenia domu, ale także stanie się źródłem finansowych oszczędności.

Przede wszystkim woda spadająca z nieba jest miękka, co w porównaniu do zwykłej kranówki bardzo ją różni. Zebrana do zbiornika może zatem z powodzeniem zostać wykorzystania między innymi do prania. Pralka w kontakcie z miękką wodą nie jest narażona na powstawanie kamienia na jej poszczególnych podzespołach, co znajduje odzwierciedlenie w czystszym praniu.

Co więcej, deszczówka ma kwaśny odczyn, co z kolei korzystnie wpłynie na rośliny w ogrodzie. Zebrana w zbiorniku idealnie sprawdzi się podczas pory suchej. Kwiaty, tuje oraz różnego rodzaju iglaki podlewane taką wodą zdecydowanie piękniej prezentują się w ogrodzie. Co za tym idzie – wykorzystywanie deszczówki do wykonywania wielu obowiązków w domu przekłada się na oszczędności w związku z ograniczeniem zużywania wody z kranu.