Transport szamba: Oleśnica, Trzebnica, Siechnice

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak gotowe szambo zostaje przetransportowane na teren Waszej posesji? W końcu żadna firma nie wylewa betonu w wykopany w ziemi dół, tylko umieszcza gotowy zbiornik pod gruntem, a następnie przykrywa go pokrywą oraz warstwą ziemi. Przewiezienie odlanego już i przygotowanego rozwiązania jest niestety dość problematyczne – jednak w Gomar mamy do tego odpowiedni sprzęt!

Transport szamba

W naszej firmie dbamy nie tylko o odpowiednie z przepisami wybudowanie, umiejscowienie oraz podłączenie zbiornika do systemu odpływowego – ale również, jeśli chodzi o jego przewiezienie. Niestety, sprawa ta jest nieco utrudniona, ponieważ przepisy regulujące ruch drogowy określają, że maksymalna waga pojazdu wraz z przewożonym przez niego załadunkiem może wynosić maksymalnie 40 ton. Warto również wiedzieć, że maksymalna masa ładunku i kontenera, w którym się znajduje, to 24 tony, co znacznie ogranicza nam możliwości. Oczywiście, dodatkowo obowiązują jeszcze inne, bardziej surowe ograniczenia, które odnoszą się do różnych rodzajów dróg, którymi będziemy przejeżdżać z całym załadunkiem.

Oleśnica, Trzebnica i Siechnice – jak docieramy do tych miejscowości?

Transport szamba to, jak już opisaliśmy, sprawa dość utrudniona. Sam zbiornik potrafi ważny nawet niemal 10 ton, choć zdarzają się również mniejsze modele, które mają po 5 ton. Trzeba jednak również doliczyć do tego wagę pokrywy, która zakryje umieszczony w ziemi zbiornik – najczęściej również ma ona masę co najmniej kilku ton.

Nie zmienia to faktu, że korzystając z pojazdów o odpowiedniej masie oraz przy wyborze jak najlepszej drogi, możliwe jest odpowiednie przetransportowanie szamba zgodnie z przepisami. Pozostaje nam kwestia związana z przewiezieniem, czyli z załadowaniem dużego szamba na pojazd i bezpiecznym transportem do miejsca instalacji.

Na szczęście, w sytuacji dużego szamba, możliwe jest przewiezienie całego systemu w kilku częściach. Dzięki temu, możliwe będzie bezpieczne i zgodne z przepisami przetransportowanie zbiornika na teren Waszej posesji.

Chcesz mieć pewność, że przewieziemy twój zbiornik do Oleśnicy, Siechnic lub Trzebnicy? Zadzwoń do nas – Gomar pomoże Ci z wyborem, transportem oraz budową betonowego zbiornika na ścieki!